Reakcje polityków na współpracę posłanki Lewicy i posła PiS - żaden nie pozostał obojętny.

Ruch Społeczny »Tak dla Rozwoju« to inicjatywa, która zyskała uwagę dzięki współpracy posłanki Lewicy i posła PiS, Pauliny Matysiak i Marcin Horała. Ich wspólny projekt wywołał burzę w polskim parlamencie, prowokując liczne komentarze ze strony polityków różnych opcji.

Reakcje polityków

Pierwsze głosy polityków nie pozostały długo ciche. Roman Giertych zwrócił uwagę na zdziwienie wyborców Lewicy, którzy liczyli na oddalenie PiS od władzy, a teraz widzą współpracę między tymi partiami.

Na kontrowersje zareagował również Sławomir Mentzen z Konfederacji, podkreślając, że duże projekty infrastrukturalne powinny przekraczać podziały partyjne, a ataki Lewicy i Razem na Horałę to patologiczne działanie.

  • Poseł KO zauważył, że współpraca między politykami różnych opcji w sprawach kluczowych dla kraju powinna być mile widziana.
  • Tommy Trela z Lewicy zaznaczył, że każdy dotykający PiSu musi się liczyć z opuszczeniem klubu poselskiego.

Mariusz Kałużny z PiS podkreślił, że hejt i ataki na Matysiak to patologia, a Lewica tonie w swojej zawisłości i ideologii, zdaniem lidera partii.

Bożena Przyłuska ze Strajku Kobiet zwróciła uwagę na różnicę między porozumieniem ponad podziałami a współpracą z „diabłem” oraz wskazała, że działania Matysiak są bardziej oportunistyczne niż polityczne.

Wątpliwości ministra

Minister sportu Sławomir Nitras, zastanawia się nad reakcją kobiet na ten pomysł. Podkreśla, że rozwój społeczny nie powinien pomijać praw kobiet i mniejszości, oraz zwraca uwagę na aspekt finansowania inwestycji związanych z projektem.