Piszczek wraca do BVB: Emocjonalne słowa wdzięczności skierowane do wyjątkowej osoby

Łukasz Piszczek został ogłoszony asystentem nowego trenera w Borussii Dortmund na sezon 2023/2024. Po odejściu Svena Mislintata z klubu, Piszczek został wybrany na tę pozycję.

Łukasz Piszczek wyraził swoje zadowolenie z powrotu do Borussii Dortmund. Po oficjalnym komunikacie klubu, podziękował Nuriemu Sahinowi za zaufanie i szansę na ponowną współpracę.

Łukasz Piszczek i Nuri Sahin – Stara znajomość

Łukasz Piszczek i Nuri Sahin to zawodnicy, którzy dobrze się znają. Oboje grali razem w Borussii Dortmund w latach 2010-2011 oraz 2013-2018. Mimo że ich ścieżki zawodnicze po pewnym czasie się rozeszły, teraz spotykają się ponownie jako trener i asystent.

Legendarna Kariera Łukasza Piszczka

Łukasz Piszczek jest uważany za legendę Borussii Dortmund, dla której występował w latach 2010-2021. Podczas 382 meczów dla klubu zdobył 19 bramek i zanotował 64 asysty. Razem z zespołem sięgnął po dwa mistrzostwa, trzy Puchary Niemiec i trzy Superpuchary. W sezonie 2012/2013 brał także udział w finałowej potyczce Ligi Mistrzów przeciwko Bayernowi Monachium, choć zakończyła się ona niepomyślnie dla BVB.