Prognoza sztucznej inteligencji dotycząca szans reprezentacji Polski na zwycięstwo z Austrią podczas Euro 2024. Czy jesteśmy faworytem?

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że dywagacje AI są jedynie forma zabawy, zaś algorytmy i uczenie maszynowe nie oddają woli walki piłkarzy oraz ich formy.

Remis został obliczony na 29,1 proc., zaś porażka naszej ekipy na 33,3 proc. Jednocześnie ChatGPT ujawnia jaki wynik może paść podczas meczu. Okazuje się, że wynik 1-1 ma największe szanse na spełnienie, potem jest (odpowiednio: 8,7 proc. o 8,3 proc.) oraz 1-2 dla Austrii (8,1 proc.). Trzeba przyznać, że wskazane szanse na każdy wynik są mocno wyrównane. Dlatego też ostateczny rezultat będzie zależał wyłącznie od zaangażowania samych piłkarzy.

Kto może strzelić bramkę Austrii? AI wskazuje Sztuczna inteligencja obliczyła również, że… dalej jest Adam Buksa: 22 proc., Karol Świderski: 18,8 proc. i Piotr Zieliński: 12,5 proc. AI zaznacza, że rzeczywiste szanse mogą różnić się w zależności od aktualnej formy piłkarzy, strategii trenerskiej, czy kontuzji.

W obliczeniach wzięto pod uwagę średnią liczbę strzelonych goli w ostatnich meczach, statystyki zawodników w reprezentacji oraz minuty spędzone na boisku.

Jakie szanse na wyjście z grupy ma Polska i kto wygra Euro 2024?

Uwzględniając dotychczasowe mecze, formę drużyn, historię na mistrzostwach oraz inne statystyki sztuczna inteligencja przeprowadziła szczegółową symulację, : , biorąc pod uwagę, z jakimi przeciwnikami musimy się jeszcze zmierzyć.

Aczkolwiek po przegranym pierwszym meczu szanse na zajęcie pierwszego, czy drugiego miejsca spadły o 10 proc., zaś szanse na zajęcie trzeciego i czwartego wzrosły odpowiednio o 5 i 15 proc. Poprosiliśmy także ChatGPT o… Znowu okazała się nim Francja – 20,1 proc. szans na zwycięstwo, potem jest Anglia (18 proc.), Hiszpania (16,1 proc.), Niemcy (14,2 proc.), Włochy (12,3 proc.) oraz Belgia (6,9 proc.).

Gdzie można obejrzeć mecz Polska-Austria na Euro 2024?

Mecz Polska-Austria będzie można obejrzeć w telewizji na kanale TVP1 oraz TVP Sport. Jednocześnie będzie dostępny stream online za darmo na stronie sport.tvp.pl.