Oficjalnie potwierdzony hit transferowy z Ekstraklasy przez Wisłę Kraków!

Trwające okno transferowe jest niezwykle intensywne w wykonaniu Wieczystej Kraków. Wcześniej klub zasilali m.in. Michał Feliks, Chuma, Lisandro Semedo, Oskar Mielcarz oraz Daniel Mikołajewski i Dani Sandoval.

Spekuluje się także m.in. o transferze Antoniego Mikułko z Lechii Gdańsk. Wieczysta Kraków potwierdziła hitowy transfer.

Doświadczony zawodnik z ekstraklasy

We wtorek 18 czerwca Wieczysta ogłosiła kolejny letni transfer. Tym razem zespół z Krakowa został zasilony przez doświadczonego obrońcę Michała Koja. Zawodnik przeniósł się do drugoligowca z Puszczy Niepołomice, po tym jak przeszedł testy medyczne. 30-latek podpisał z Wieczystą dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok. Koj w ubiegłym sezonie rozegrał 19 spotkań w ekstraklasie i zdobył jednego gola w barwach Puszczy Niepołomice. Wcześniej występował także m.in. w Koronie Kielce, Górniku Zabrze, Ruchu Chorzów czy Pogoni Szczecin.

Zdaniem mediów do Wieczystej ma przenieść się jeszcze 20-letni Oskar Mielcarz z , który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Wiśle Puławy, i to on będzie rywalizował o miejsce w wyjściowej jedenastce zespołu Sławomira Peszki ze wspomnianym Antonim Mikułko, jeśli ten również trafi do Krakowa.

Sezon w II rozpocznie się pod koniec lipca.

Rywalami Wieczystej w o awans na zaplecze ekstraklasy będą m.in. KKS Kalisz, Chojniczanka Chojnice, Polonia Bytom czy spadkowicze – Resovia Rzeszów, Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Zagłębie Sosnowiec.