Impresyjny wynik Rosji - 115 złotych medali zdobytych w krótkim czasie. Czy to możliwe?

BRICS to międzynarodowa organizacja, do której należą między innymi Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Republika Południowej Afryki. To właśnie od pierwszych liter tych państw wzięła się nazwa BRICS. Na BRICS Games pojawiły się delegacje z tych wszystkich krajów.

Według organizatorów w zawodach w Kazaniu bierze udział 4751 sportowców z około 90 krajów. Rosja zorganizowała swoje własne igrzyska. Najwięcej sportowców – ponad 1000 – pochodzi oczywiście z Rosji oraz Białorusi, krajów, które zasadniczo nie biorą udziału w igrzyskach olimpijskich. Paryż ma łącznie 25 reprezentantów.

Rosjanie zdobyli już 245 medali (116 złotych), a Białorusini 96. Chiny zajmują trzecie miejsce z zaledwie 36 medalistami. Konkurencji białoruskim i rosyjskim sportowcom nie sprawiają nawet dużą liczbę zawodników z innych krajów, którzy czasami w ogóle nie startują.

Z własnymi ograniczeniami musiał walczyć Rosjanin Aleksandr Malcew – jedyny uczestnik zawodów w pływaniu synchronicznym stylem dowolnym. Zdobył kolejny złoty medal dla Rosji!

Rosyjskie „igrzyska” potrwają jeszcze pięć dni i zakończą się 23 czerwca. Pojawiają się tu także zgrzyty polityczne. Rosja zezwala na udział przedstawicieli krajów nieuznawanych międzynarodowo. Gruzińskie media opisały sceny z ceremonii otwarcia, podczas której zawisły flagi Abchazji i Osetii Południowej – dwóch państw, które istnieją wyłącznie dzięki militarnemu wsparciu Rosji.

Prawdziwe igrzyska odbędą się w Paryżu. Zawodnicy rozpoczną rywalizację 26 lipca, a zakończy ona 11 sierpnia. Na igrzyskach olimpijskich pojawi się 14 sportowców z Rosji oraz 11 z Białorusi.