Kontuzja w rodzinie królewskiej. Księżniczka Anna hospitalizowana.

73-letnia księżniczka Anna doznała wypadku wczorajszego wieczora. Incydent miał miejsce w jej posiadłości Gatcombe Park. Doznała wstrząsu mózgu.

„Księżniczka królewska odniosła lekkie obrażenia oraz doznała wstrząsu mózgu w wyniku incydentu w Gatcombe Park wczoraj wieczorem. Jej Wysokość przebywa w szpitalu Southmead w Bristolu na obserwacji, ale oczekiwane jest, że w pełni i szybko wydobrzeje” – czytamy w oświadczeniu Pałacu Buckingham.

Przyczyna urazu nie została potwierdzona, ale przypuszcza się, że jest związana z wypadkiem w trakcie jazdy konnej. Księżniczka pod koniec tego tygodnia miała rozpocząć wizytę w Kanadzie.

Kim jest księżniczka Anna?

Księżniczka Anna to księżniczka królewska Zjednoczonego Królestwa z dynastii Windsorów. Księżniczka Anna przyszła na świat 15 sierpnia 1950 roku jako drugie dziecko i jedyna córka Filipa, księcia Edynburga i królowej Elżbiety II.

Kiedyś była druga w kolejce do korony (urodzona dwa lata po Karolu), z czasem spadła na miejsce szesnaste (ponieważ wyprzedzili ją jej męscy krewni – młodsi bracia, Andrzej i Edward, a następnie ich dzieci i wnuki). Miejsce w linii sukcesji nie odzwierciedla jednak jej realnego wpływu w rodzinie królewskiej, gdzie jest „zaufaną doradczynią” króla Karola.

Księżniczka Anna jest także pierwszą członkinią rodziny królewskiej, która wystartowała w igrzyskach olimpijskich. Jej wielką pasją są konie; od piętnastego roku życia uczestniczyła w treningach jeździeckich. W 1971 roku została indywidualną mistrzynią Europy w czasie zawodów w Burghley, a w 1973 roku zajął pierwsze miejsce na mistrzostwach Europy w Kijowie. W 1976 roku wzięła udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu.