Śląsk w fazie zbrojeniowej: kluczowa decyzja dotycząca gwiazdy. "Jesteśmy zdeterminowani, by go zatrzymać"

Wicemistrzostwo Śląska Wrocław to wynik, którego przed sezonem nikt się nie spodziewał. Jacek Magiera przywrócił klubowi ze stolicy Dolnego Śląska wielkość i sprawił, że we Wrocławiu po trzech latach ponownie zagoszczą europejskie puchary.

Klub rozpoczął już ofensywę transferową. Śląsk się zbroi. Wrocławianie dokonują wzmocnień. W klubie pojawiło się już dwóch nowych zawodników. To Serafin Szota i Simon Schierack. Pierwszy ma wzmocnić rywalizację w defensywie, drugi w środku pola. Z wypożyczenia ze Stali Rzeszów wraca inny pomocnik Adrian Bukowski. Po rocznym pobycie w Stali Mielec do Śląska wróci także Łukasz Gerstenstein.

Klub zdecydował się także wykupić bułgarskiego stopera Simeona Petrowa. Defensor, który wiosną był wypożyczony do wrocławskiego zespołu, podpisał trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Natomiast Alen Mustafić, Cameron Borthwick-Jackson i Lewis Pena nie będą dłużej grali we Wrocławiu.

Podczas dyskusji poruszony został także temat Nahuela Leivy. Hiszpan z argentyńskim rodowodem był kluczową postacią Śląska w minionym sezonie. Klub odrzucił niską ofertę od Maccabi Hajfa za tego zawodnika. Planuje rozmowy jedynie, jeśli oferta na Nahuela będzie na poziomie kilku milionów euro.

W Śląsku nowych kontraktów nie podpiszą Mateusz Górski i Daniel Łukasik. Z wypożyczenia do Rakowa Częstochowa wróci Kacper Trelowski. Wrocławianie rozważają także sprowadzenie napastnika, a jako potencjalny kandydat wymieniany jest Junior Eyamba.

Śląsk Wrocław wróci do treningów 17 czerwca. Zawodnicy udadzą się na krótkie zgrupowanie do Karpacza, a następnie – najprawdopodobniej – do Austrii. Takie plany na nowy sezon przedstawił trener WKS-u Jacek Magiera.