Nowa niespodziewana decyzja selekcjonera! Probierz postanowił rozszerzyć kadrę o kolejnego gracza

Selekcjoner Michał Probierz na czerwcowe zgrupowanie poprzedzające Euro 2024 powołał 29 zawodników, w tym czterech bramkarzy. Od razu jednak jasne było, że jako pełnoprawni uczestnicy turnieju do Niemiec pojadą Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski oraz Marcin Bułka, podczas gdy ten czwarty, którym był Oliwier Zych, ma wspomagać kadrę w trakcie treningów i zbierać doświadczenie.

Wymuszona zmiana w reprezentacji Polski! Kontuzja wyeliminowała Oliwiera Zycha 20-letni golkiper Aston Villi, który w zakończonym sezonie z powodzeniem bronił bramki Puszczy Niepołomice w ekstraklasie, miał jednak ogromnego pecha. W sobotnim meczu towarzyskim kadry U-21 z Macedonią Północną (1:2) w Radomiu doznał kontuzji kostki, przez co spędził na boisku tylko kilka minut.

Niestety, najwyraźniej badania wykazały, że uraz Oliwiera Zycha jest poważniejszy, gdyż w niedzielę po południu PZPN poinformował o tym, że młodzieżowy reprezentant Polski zostanie zastąpiony przez Mateusza Kochalskiego ze Stali Mielec, który niedawno otrzymał na Gali Ekstraklasy nagrodę dla najlepszego bramkarza ubiegłych rozgrywek.

Kochalski w sezonie 2023/24 ekstraklasy zagrał 33 mecze w barwach Stali, w których stracił 45 goli i dziewięć razy zachowywał czyste konto. Gdyby nie jego znakomita postawa, drużyna Kamila Kieresia nie mogłaby liczyć na spokojne miejsce w środku tabeli, lecz rozpaczliwie biłaby się o utrzymanie.

Reprezentacja Polski w najbliższych dniach rozegra dwa mecze towarzyskie przygotowawcze do Euro 2024. W piątek Biało-Czerwoni zagrają na wyjeździe z Ukrainą, a w poniedziałek podejmą Turcję. Oba spotkania zostaną rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Pierwszy mecz na Euro 2024 czeka Polaków 16 czerwca, gdy w Hamburgu zmierzą się oni z Holandią.