"Modlitwa i pożegnanie z najbliższymi". Polska reprezentacja o mały włos uniknęła katastrofy lotniczej

„`html

Katastrofy Lotnicze w Ostatnich Dniach

W ostatnich dniach świat doświadczył dwóch poważnych katastrof lotniczych. Pierwsza miała miejsce 25 grudnia, kiedy to samolot linii Azerbaijan Airlines został omyłkowo ostrzelany z terytorium Rosji. Maszyna rozbiła się w pobliżu kazachskiego miasta Aktau, powodując śmierć 38 pasażerów i raniąc kolejnych 29.

Kolejny dramat wydarzył się 29 grudnia na lotnisku w południowokoreańskim Muan. Samolot linii Jeju Air, poruszający się z dużą prędkością po pasie startowym, uderzył w betonową ścianę, co doprowadziło do potężnej eksplozji. Życie straciło 179 osób, a jedynie dwóch członków załogi przeżyło.

Chwile Grozy dla Polskiej Reprezentacji

Na przestrzeni lat 90., w 1998 roku, polska reprezentacja w piłce nożnej również doświadczyła chwil grozy podczas lotu. Podopieczni Janusza Wójcika wracali ze zgrupowania w Ameryce Południowej, kiedy ich samolot, lecący na trasie Santiago de Chile – Madryt, nagle zaczął spadać nad Andami. Pasażerowie zostali przygnieceni siłą przeciążenia, a ci nieprzypięci pasami tłukli głowami o sufit. Na szczęście piloci opanowali sytuację, kończąc lot jedynie na strachu.

Relacje Cezarego Kucharskiego

Cezary Kucharski, były piłkarz polskiej reprezentacji oraz agent Roberta Lewandowskiego, znajdował się na pokładzie tego feralnego lotu. W swoich wspomnieniach podzielił się relacją na portalach społecznościowych, gdzie pisał o strachu, modlitwach i pożegnaniach z bliskimi.

Wpływ Przeżyć na Pasażerów

Reprezentacja dotarła bezpiecznie do Madrytu, skąd kontynuowała podróż do Warszawy. Pomimo szczęśliwego zakończenia, zdarzenie pozostawiło jednak głęboki ślad w psychice niektórych pasażerów. Tomasz Łapiński, członek kadry Wójcika, przyznał po latach, że nabawił się aerofobii – lęku przed lataniem.

Łapiński powiedział, że latanie stało się dla niego wyzwaniem, a ostatni raz wsiadł do samolotu podczas meczu kadry w Londynie. Od tego czasu unika podróży powietrznych, co wpływa na jego życie zawodowe i osobiste.

„`