Kometa uderzyła w prehistorycznych ludzi zamieszkujących Ziemię?

to bardzo dziwny okres w dziejach świata. Schyłkowy czas epoki lodowcowej był Powstało wiele teorii, które próbują w jakiś sposób wyjaśnić ten zaskakujący fenomen. Jedną z nich jest możliwość

W gruncie obecne są materiały typowe dla eksplozji komety Jak się okazuje, . Naukowcy z Uniwersytetu w Kalifornii donoszą, że odnaleźli ślady obecności cząsteczek typowych dla , które rozsiane są po wielu stanowiskach we wschodnich , w tym w New Jersey, Maryland i Południowej Karolinie. Są to materiały powstałe w wyniku typowej dla tego rodzaju zdarzenia: platyna, mikrosferolity, szkło oraz kwarc zmiażdżony ogromną siłą.

Znaleźliśmy ślady materiałów powstających w wysokich temperaturach i ciśnieniach, które charakterystyczne są dla eksplozji powietrznej blisko gruntu. Tego typu zdarzenia nie pozostawiają na ziemi widocznych śladów w postaci krateru Kometa, która doprowadziła do anomalii klimatycznej była większa niż meteor Tunguski codziennie jest bombardowana przez całe tony różnego rodzaju materii kosmicznej, najczęściej w formie .

Z drugiej strony ekstremalnie rzadko zdarzają się pokroju tego, który wytworzył potężny krater w i podejrzewany jest o spowodowanie . Mniej więcej pośrodku tej skali są , które nie zostawiają śladów w postaci kraterów, ale wciąż są bardzo destrukcyjne. W wejście w ziemską atmosferę superbolidu spowodowało słynną , kiedy powalone zostało ponad .

Przykładem podobnego zdarzenia, jednak o mniejszej skali jest chociażby , który doprowadził do i około w Kometa, która doprowadziła do ochłodzenia w epoce młodszego dryasu miała być , który liczył między . Ciało niebieskie miało , gdyż jego elementy znaleziono poza USA w całej północnej hemisferze, a nawet w okolicach .