Kawa Orlen - nowy produkt marki szykuje się do debiutu

Kawa ziarnista marki Orlen – taki produkt już wkrótce może być dostępny w sprzedaży. Orlen ogłosił zapytanie ofertowe na dostawców tego produktu. Odpowiedzi można przesyłać do 27 czerwca.

Jak podał koncern, firma chce potencjalnych dostawców kawy ziarnistej pod marką własną Orlenu. W opublikowanej dokumentacji postępowania Orlen wspomniał, że w jego ramach uczestnicy będę mogli złożyć ofertę na Model dystrybucji zakłada dostawy do jednego magazynu dla stacji paliw koncernu w centralnej Polsce.

Zapytanie ofertowe w tej sprawie zostało ogłoszone w czwartek. Jak podał Orlen, To na razie pierwszy etap postępowania zakupowego na wybór dostawcy tego produktu. „Postępowanie ma na celu pozyskanie eksperckiej wiedzy z zakresu rynku kawy ziarnistej” – zaznaczył koncern.

Orlen liczy na udział w postępowaniu „liderów rynku z profesjonalnym potencjałem produkcyjnym do podzielenia się informacją o preferencjach konsumentów i trendach rynkowych”. W ogłoszeniu podano także, że „pozyskane informacje pozwolą opracować listę dostawców z możliwościami obsługi Orlen w przedmiotowym zakresie”.

Koncern przyznał, że do głównych celów prowadzonego postępowania należą m.in. dobór asortymentu zgodnie z potrzebami i preferencjami klientów oraz Orlen przypomniał jednocześnie, że prowadzi sprzedaż kawy na ponad 1,9 tys. własnych stacjach paliw.