Inteligencja Jabłka: Apple AI w akcji

Za nami konferencja WWDC24, gdzie zaprezentowano nowe systemy operacyjne oraz wiele więcej. W trakcie wydarzenia firma poświęciła też sporo czasu sztucznej inteligencji i zaprezentowała pakiet funkcji AI o nazwie .

Co to takiego? Apple Intelligence to cały pakiet funkcji AI Apple Intelligence to cały zestaw funkcji opartych na sztucznej inteligencji, który ma umożliwić użytkownikom sprzętów z logo nadgryzionego jabłka (niestety tylko wybranym) korzystanie z urządzeń na nowy sposób. Firma twierdzi, że daje to zupełnie nowe możliwości w zakresie.

Dostępne będą opcje z zakresu redagowania czy streszczania tekstu. Funkcje zostaną zintegrowane w aplikacjach Poczta, Notatki, Pages i innych deweloperów. W ramach Apple Intelligence pojawią się też nowe opcje na wyrażanie siebie. Stanie się to możliwe dzięki , czyli tworzeniu obrazów na podstawie słów kluczowych. Następnie mamy , czyli sposobność kreowania własnych emoji czy nowe opcje z zakresu edycji fotografii w aplikacji Zdjęcia, które również bazują na sztucznej inteligencji.

Gdzie Siri nie może, tam pojawi się ChatGPT Apple , która zyska nowe i bardziej naturalne głosy oraz nowe funkcje. Jednak firma zdaje sobie sprawę, że jej rozwiązania w pewnych sferach nie są w stanie konkurować z innymi dostępnymi na rynku. Dlatego zapowiedziano .

Apple w trakcie WWDC24 zapowiedziało, że systemy operacyjne zapewnią za darmo integrację z ChatGPT opartym na modelu . Współpraca nawiązana z zapewni dodatkowe funkcje z zakresu analizy obrazów czy dokumentów. Rozwiązanie ma być udostępnione później w tym roku.

Apple Intelligence dla wybranych Wiemy, że Apple Intelligence zostanie udostępnione do testów latem tego roku i wprowadzone . Niestety z pakietu AI skorzystają tylko właściciele nowszych sprzętów. Apple Intelligence będzie dostępne na . Natomiast z układami A17 Pro. Właściciele pozostałych telefonów z iOS tego rozwiązania nie otrzymają.