Z powodu awarii samolotu lecącego do Grecji pasażerowie musieli zawrócić nad Rumunią i wylądować w Warszawie - Sprawdź, co było przyczyną incydentu

Popularne miejscowości

Samolot lecący do Grecji został zawrócony na lotnisko Chopina w Warszawie. Jak przekazał Interii rzecznik prasowy LOT Krzysztof Moczulski, przyczyną była usterka techniczna. Boeing 737-800 LOT-u wystartował w sobotę po godz. 8 z warszawskiego portu na grecką wyspę Samos. O zmianie planów pasażerów poinformował kapitan statku. Maszyna zawróciła nad Rumunią na stołeczne lotnisko.

„Z powodu usterki technicznej samolot został zawrócony do Warszawy. Lądowanie odbyło się w trybie normalnym” – przekazał Moczulski. LOT podstawił dla pasażerów inną maszynę, która pojawiła się na płycie lotniska około godz. 15.

Awaryjne lądowanie na Okęciu

28 maja na stołecznym lotnisku doszło do awaryjnego lądowania samolotu z 117 pasażerami na pokładzie. „Samolot SunExpress z Izmiru do Warszawy zgłosił problem z hermetyzacją. Wylądował bezpiecznie” – powiedziała wtedy Polsat News Anna Dermont, rzeczniczka prasowa lotniska Chopina w Warszawie.