Skrzypek na dachu - hamburska tradycja "Kto nie potrafi skakać, ten niech będzie Polakiem"

O godzinie 15:00 na stadionie w Hamburgu rozbrzmiał pierwszy gwizdek portugalskiego sędziego Artura Soaresa Diasa. Wraz z nim swoje występy na Euro 2024 rozpoczną reprezentacje Polski i Holandii. Atmosfera wokół tego starcia zrobiła się coraz bardziej gorąca.

Całe miasto jest obecnie biało-czerwono-pomarańczowe od prawdziwego najazdu fanów z obu państw. Kibice przekrzykują się nawzajem. Na Twitterze można znaleźć liczne filmiki, ukazujące co dzieje się obecnie na ulicach Hamburga.

Polskę od Hamburga dzieli nieco więcej niż Holandię (ok. 400 km vs 250 km), ale nasi fani w niczym swoim rywalom nie ustępują. Portal Meczyki.pl opublikował wideo, na którym widać całą rzeszę Polaków tańczących słynne „labada’.

Jeśli chodzi o Holendrów, oni również nie próżnują. Na jednym z filmików tańczą w rytm znanej melodii „kto nie skacze ten…”. Tym razem odmawiający skakania są… Polacy. „Kto nie skacze, ten Polakiem” – śpiewali Holendrzy.

Szaleniec z czekanem postrzelony przez policję. Niestety w całej tej znakomitej zabawie oraz atmosferze nie zabrakło także wydarzenia tragicznego. Niemiecka policja postrzeliła jednego z huliganów, który uzbrojony w czekan i koktajl Mołotowa groził fanom niedaleko strefy kibica. Nikogo na szczęście nie zranił, a sam trafił do szpitala.

Incydent ten nie zakłócił jednak w żaden sposób przygotowań oraz rozpoczęcia samego meczu, które niezmiennie planowane jest na 15:00. Atmosfera na samych trybunach też zapowiada się niesamowicie, jako że Volksparkstadion w Hamburgu pomieścić może nawet 57 000 kibiców.

Transmisję z tego starcia przeprowadzą kanały Telewizji Polskiej: TVP 1 oraz TVP Sport. Zachęcamy do śledzenia relacji tekstowej oraz wyniku na stronie internetowej Sport.pl, oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.