Portugalski potentat zainteresowany jest bramkarzem Rakowa

Vladan Kovacević już od kilku sezonów zdecydowanie wyróżnia się w Rakowie Częstochowa i coraz częściej przykuwa uwagę zachodnich klubów. Teraz interesuje się nim Sporting CP.

W tym artykule dowiesz się o:

Wyróżniającą się postacią

Nie da się ukryć, że Vladan Kovacević jest jedną z najbardziej wyróżniających się postaci Rakowa Częstochowa w ostatnich latach. Bośniacki bramkarz pomógł klubowi osiągnăć ogromne sukcesy na krajowym podwórku, a także mocno przyczynił się do ciekawych wyników w europejskich pucharach.

  • Interesują go większe kluby

Nie jest też nowością, że interesują się nim większe kluby. Już rok temu bardzo głośno i poważnie mówiło się o negocjacjach z SL Benfiką, ale wówczas ostatecznie rozmowy upadły, a lizboński klub sięgnął po Anatolija Trubina.

Interes ze strony Sporting CP

Teraz Portugalia znowu upomina się o Kovacevicia. Z informacji podanych przez tamtejszy portal Bola na Rede wynika, że 26-latka bardzo chce Sporting CP. Według tych doniesień został on wybrany do wzmocnienia składu przez trenera obecnego mistrza kraju, czyli Rubena Amorima.

  1. Poszukiwania nowego bramkarza

20-krotny zdobywca mistrzostwa Portugalii szuka obecnie nowego bramkarza, bo po wielu latach klub opuścił Antonio Adan. Teraz między słupkami został tylko Urugwajczyk – Franco Israel, więc Kovacević naprawdę miałby pole do tego, aby powalczyć o grę w pierwszym składzie.

Styl gry Rubena Amorima

W mediach bezpośrednio zajmujących się Sportingiem podkreśla się, że Bośniak bardzo pasuje do stylu gry Rubena Amorima. Dobrze gra nogami, a w dodatku daje pewność zarówno w grze na linii, jak i przy okazji wyjść z bramki.

Czytaj też: Rzuty karne w grze o PKO Ekstraklasę Imaz skomentował decyzję Probierza Pomóż nam ulepszać nasze serwisy – odpowiedz na kilka pytań.