Polsat News oraz Interia znane jako najbardziej godne zaufania media w Polsce

Zmień miejscowość Popularne miejscowości Polsat News jest na podium najbardziej zaufanych mediów w Polsce – wynika z raportu Reuters Institute Digital News Report 2024. W czołówce rankingu znalazł się również portal należący do grupy Cyfrowego Polsatu – Interia.

W przeprowadzonym badaniu Polsat News zajął trzecie miejsce – 48 proc. Polaków zadeklarowało, że ufa tej stacji telewizyjnej. Jedynie Radio Zet (49 proc.) oraz RMF FM (54 proc.) zdołały się uplasować wyżej na liście Reutersa. Na siódmym miejscu znalazła się Interia. Portalowi ufa 43 proc. badanych.

Na drugim biegunie rankingu znalazły się m.in. tabloidy oraz publiczna telewizja informacyjna. Super Expressowi, Faktowi i TVP Info nie ufa 39 proc. ankietowanych. Reuters podał również średni poziom zaufania do mediów informacyjnych w Polsce , który wyniósł 39 proc. To dało 21. wynik na 47 badanych rynków.

Najczęściej wybierane przez Polaków media

Badanie Reutersa wykazało również, że Polsat News znajduje się na drugim miejscu, ex aequo z RMF FM, wśród mediów tradycyjnych (telewizja, radio oraz prasa), z których najczęściej korzystają Polacy. Stację wskazało 30 proc. badanych. Na pierwszym miejscu znalazła się część newsowa telewizji TVN (34 proc.).

W przypadku mediów online, tuż za podium znalazła się Interia, z której korzysta 21 proc. badanych. W rankingu został również uwzględniony Polsatnews.pl (11 proc.), który wyprzedził m.in. serwisy: wyborcza.pl, radiozet.pl czy tvpinfo.