Nawet 15 punktów karnych: Trwająca 72 dni policyjna operacja.

Dlaczego to jest ważne? Letnie miesiące, kiedy wielu z nas rusza na drogi, to okres największej liczby wypadków. Policja i Yanosik, świadomi tego faktu, rozpoczynają akcję kontrolno-edukacyjną, zwracając uwagę na zapięcie pasów bezpieczeństwa.

W najgorszym scenariuszu, niezapięcie pasów może skutkować otrzymaniem nawet 15 punktów karnych. Co to oznacza dla kierowców? Złudne poczucie bezpieczeństwa wynikające z dobrych warunków pogodowych często prowadzi do większej liczby wypadków. Policja będzie korzystać z różnych narzędzi, od mierników laserowych po drony, aby skutecznie kontrolować przestrzeganie przepisów.

Niezapinanie pasów bezpieczeństwa to nie tylko zagrożenie dla życia, ale także pewna droga do otrzymania mandatu. Co grozi za niezapinanie pasów? Jeśli policjant zauważy, że kierowca nie zapiął pasów, nałoży na niego mandat w wysokości 100 zł i naliczy 5 punktów karnych. Konsekwencje rosną wraz z liczbą niezapinanych osób.

Szczególnie surowe kary dotyczą nieprawidłowego przewożenia dzieci — w przypadku jednego dziecka grozi mandat 300 zł i 5 punktów karnych, za dwoje dzieci kara wynosi już 300 zł i 10 punktów, a za troje i więcej – aż 15 punktów karnych.

Zobacz również:

  • Takie wskazówki otrzymają kierowcy.
  • Znana aplikacja współpracuje z policją
  • Bezczelny kierowca zignorował zasady. Pędził po mieście prawie 110 km/h
  • Najczęściej karane wykroczenie. Na rogatkach lepiej poczekać