Ile można zarobić na YouTube w Polsce?
Którzy w krótkim czasie zdołali zdobyć nie tylko znaczące sumy pieniędzy, ale i ogromną popularność. Do tych najbardziej znanych i lubianych należą:
- Najlepiej zarabiający youtuberzy na świecie
To jakie wyniki osiągają polscy youtuberzy jest imponujące, jednak warto spojrzeć ogółem na cały świat, aby przekonać się, że tak naprawdę jest to kropla w morzu. Ranking na świecie kształtuje się odpowiednio:
- Zarobki youtubera za subskrybentów
Głównymi kryteriami, które składają się na są: liczba subskrybentów kanału, ilość wyświetleń tworzonych materiałów oraz aktywność swoich widzów. Aby móc zarabiać na YouTube, użytkownik serwisu musi mieć co najmniej 1000 subskrybentów swojego kanału oraz 4000 godzin, obejrzanych na nim treści w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
Ile zarabia youtuber za 1 suba?
Jeden subskrybent nie zapewnia twórcy żadnych zysków. Ponadto serwis YouTube nie płaci za subskrypcje, za polubienia filmów ani komentarze. Żeby youtuber zaczął zarabiać konkretne kwoty, musi spełniać określone kryteria ilościowe. Liczba 10 tysięcy subskrypcji zazwyczaj generuje niewielkie zyski, wynoszące kilkaset złotych miesięcznie. Przy 100 tysiącach subskrypcji można liczyć na wypłaty rzędu kilku tysięcy złotych na miesiąc. Natomiast milion subskrypcji może przynieść youtuberowi nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.
Na czym jeszcze zarabia youtuber?
Twórcy zarabiają na YouTube między innymi, dzięki dopasowanym do swojego kanału reklamom AdSense. Na czym jeszcze zarabia youtuber? Na ich zarobki składają się też:
Czy opłaca się być youtuberem?
Wiadomo już ile zarabia youtuber, ale czy opłaca się nim zostać? Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest tak naprawdę od kilku czynników: wielkości i popularności swojego kanału, zdolności do tworzenia interesujących treści, czy aktywności i liczby subskrybentów. Dzięki YouTube generować można ogromne zyski, pozwalające na prowadzenie luksusowego życia, widać to doskonale na przykładzie najbardziej popularnych polskich i światowych youtuberów. Jednak nie wszyscy twórcy zdołają osiągnąć na tyle duży sukces, aby zarobki z YouTube pozwalały im na utrzymywanie się tylko z niego. Czasami zyski z publikowanych treści mogą stać się jedynie dodatkowym źródłem dochodu.