Gorzowski skandal: KOL surowo ukarała piętnastu żużlowców!

Komisja Orzekająca Ligi nałożyła kary w związku z meczem 5. rundy PGE Ekstraligi, pomiędzy Stalą Gorzów a ZOOleszcz GKM-em Grudziądz, w którym ogłoszono obustronny walkower.

Według ekstraliga.pl, kary nałożono na zawodników, którzy byli zgłoszeni do składów na mecz 5. rundy PGE Ekstraligi Stal Gorzów – ZOOleszcz GKM Grudziądz (15 zawodników), ale „odmówili startu w zawodach”. Wszyscy seniorzy otrzymali kary pieniężne w wysokości po 50 tys. złotych każdy, a juniorzy po 10 tys. zł każdy.

Dodatkowo KOL nałożyła na zawodników karę zawieszenia na okres jednego miesiąca oraz postanowiła zawiesić wykonanie kary zawieszenia na okres jednego roku. Ukarani zostali: Szymon Woźniak, Oskar Fajfer, Martin Vaculik, Jakub Miśkowiak, Anders Thomsen, Max Fricke, Kacper Pludra, Jaimon Lidsey, Wadim Tarasienko (seniorzy) oraz Jakub Stojanowski, Oskar Paluch, Kacper Łobodziński, Mathias Pollestad, Kevin Małkiewicz i Jan Przanowski (juniorzy).

Zawodnikom przysługuje prawo złożenia sprzeciwu w ciągu trzech dni od daty otrzymania orzeczenia. Po ewentualnym uprawomocnieniu się ww. kar pieniężnych, zostaną one w całości przekazane dla kontuzjowanych żużlowców poprzez ich fundację.

Przypomnijmy, że w zeszły wtorek Stal Gorzów o godz. 18:00 miała zmierzyć się w zaległym meczu z ZOOleszcz GKM-em. W związku z opadami deszczu i pracami torowymi, start zawodów mocno się przesuwał, a zawodnicy nie mieli ochoty rywalizować w trudnych warunkach.

O godz. 21:52 przed kamerami telewizyjnymi pojawił się sędzia Michał Sasień, który ocenił tor jako „trudny, aczkolwiek regulaminowy”, natomiast w związku z tym, że zawodnicy odmówili jazdy, podjęta została decyzja o obustronnym walkowerze.

Zobacz także:

  • Kapitalny mecz brytyjskiego weterana. Scott Nicholls ojcem sukcesu
  • Przedpełski wygrał w Pile. Kapitalna walka o Indywidualne Mistrzostwa Polski

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy – odpowiedz na kilka pytań.