Boniek podjął decyzje po spotkaniach z Ukrainą i Turcją. To może zadecydować o sukcesie w Euro

Reprezentacja Polski pokazała, że jest w niezłej dyspozycji przed Euro 2024. Po wygranej z Ukrainą (3:1) udało jej się pokonać 2:1 Turcję dzięki bramkom Karola (12. minuta) oraz Nicoli Zalewskiego.

Dwa zwycięstwa z uczestnikami mistrzostw Europy pozwalają z pewnym optymizmem wyczekiwać pierwszego turnieju. Zbigniew Boniek pochwalił reprezentację Polski. Wyróżnił jednego piłkarza w gronie tych, którzy doceniają ostatnie poczynania zespołu Michała Probierza.

„Wielkie brawa. Dwa zwycięstwa mogą dodatkowo zbudować zespół. Dużo ciekawych wniosków” – napisał na Twitterze. Szczególnie docenił jednego zawodnika. „Nicola piękny gol” – dodał.

Boniek może czuć z tego powodu dodatkową satysfakcję, gdyż to za jego rządów w PZPN-ie ten piłkarz został dostrzeżony i zaczął być powoływany do kadr młodzieżowych. Seniorski debiut zaliczył 5 września 2021 r., gdy szefem federacji był już Cezary Kulesza. Ale i przy tym 68-latek miał spory udział.

Do tej pory Nicola Zalewski rozegrał 18 spotkań w polskiej kadrze, zdobył jedną bramkę i zaliczył sześć asyst. Występował na mundialu w Katarze, został też powołany na Euro 2024, podczas którego Polacy zagrają w grupie z Holandią, Austrią i Francją.