Austriacy niepokojeni przed meczem z Polską. Skupiają się tylko na jednej kwestii.

Reprezentacje Polski i Austrii przegrały swoje pierwsze spotkania na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. W drugiej kolejce fazy grupowej zmierzą się w bezpośrednim starciu, które będzie miało kluczowe znaczenie dla układu tabeli. Oba zespoły będą zatem wyjątkowo zmotywowane, chociaż wskazanie faworyta nie jest proste.

Austriacy piszą o meczu z Polską. Zwracają uwagę na jedną rzecz – wskazują na to, że Austriacy w miesiącach przed turniejem osiągali znacznie lepsze rezultaty (z ostatnich 17 meczów przegrali dwa) od Polaków. Dodatkowo, drużynie prowadzonej przez Franco Fodę brakować będzie kilku kluczowych zawodników, takich jak David Alaba i Paweł Dawidowicz, którzy nie będą mogli wystąpić w spotkaniu z Polską.

Za drużyną Paulo Sousy przemawia jeszcze jedna rzecz. „Austria nie wygrała z Polską od 30 lat” – alarmuje austriacki portal oe24.at. Przypomina również, że Austriacy „nigdy nie potrafili wygrać meczu o stawkę” z Polakami – z pięciu meczów dwa zremisowali (na Euro 2008 i w eliminacjach Euro 2020) oraz trzy przegrali (dwa w eliminacjach mundialu 2006 oraz jeden w eliminacjach Euro 2020).

Austria w strachu przed meczem z Polską. „To nie wróży dobrze” – informuje austriacki portal, zwracając uwagę na historię meczów międzynarodowych pomiędzy obiema drużynami. Z dziesięciu spotkań Austria wygrała dwa, zremisowała trzy i przegrała pięć, a bilans bramek to 17-19. Ostatnie zwycięstwo odniosła w 1994 roku w meczu towarzyskim w Katowicach (4:3), poprzednie triumfy miały miejsce w latach 1977 i 1935.

Historyczną przewagę nad Austriakami Polacy będą musieli potwierdzić na boisku w nadchodzącym meczu. Starcie odbędzie się w piątek 21 czerwca. Relacja będzie dostępna na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.