Niesamowity mecz w Memoriale Wagnera: Niemcy odrabiają straty 0:2 i wygrywają w dramatycznej końcówce

Mecz – Egipt był wyjątkowy pod tym względem, że Biało-Czerwoni z tą samą reprezentacją zagrają na otwarcie igrzysk olimpijskich – już 27 lipca. Reprezentacje i Niemiec znajdują się w innych grupach. Dla Egipcjan udział w Memoriale Jerzego Wagnera jest jednak okazją do sprawdzenia się ze zdecydowanie lepszymi zespołami.

Wyrównany mecz Niemcy – Słowenia. Oszczędny początek obu reprezentacji. Co za wynik! Ciekawie zapowiadał się drugi piątkowy. Niedługo po starciu Polska – Egipt, na parkiet wyszły reprezentacje Słowenii oraz Niemiec.

Od samego początku było to zdecydowanie bardziej wyrównane spotkanie, chociaż było widać, że dla obu drużyn zwycięstwo nie jest kwestią życia i śmierci. W pierwszym secie minimalnie lepsza była reprezentacja Słowenii, która miała lepszą końcówkę i wygrała 25:22.

Obraz gry w drugim secie pozostał bez zmian. Obie reprezentacje wymieniały się punktami. Pierwszy raz większą przewagę uzyskali Niemcy w połowie seta, gdy wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Szybko to stracili i Słoweńcy doprowadzili do wyrównania. Końcówka seta należała już kompletnie do podopiecznych Gheorghe Cretu i Słowenia wygrała 25:20.

Prowadzeni przez Niemcy nie odpuszczali. Trzeci set był kolejnym, w którym długo obie drużyny nie umiały uzyskać przewagi większej niż dwupunktowa. To udało się dopiero Niemcom, którzy wyszli na prowadzenie 18:15. Słoweńcy szybko zmniejszyli tę stratę do jednego punktu, a Michał Winiarski poprosił o przerwę. Przyniosła ona efekt. Jego drużyna wygrała 25:21.

Niemcy nabrali wiary. Tie-break w meczu ze Słowenią Mecz od razu stał się bardziej emocjonujący. Reprezentanci Niemiec po wygranej w trzecim secie uwierzyli, że mogą zwyciężyć całe spotkanie. Od początku trzeciego seta grali lepiej od Słowenii, chociaż ta nigdy nie dała się stłamsić.

W pewnym momencie Słoweńcy odrobili nawet straty, ale nie potrafili wyjść na prowadzenie. Podopieczni Winiarskiego to wykorzystali i końcówka już w całości należała do nich. Wygrali 25:20. W tie-breaku Słowenia wzięła się w garść. Od początku miała dużą przewagę. Przy wyniku 10:6 wydawało się, że Niemcy wiele już w tym meczu nie osiągną.Podopiecznym Winiarskiego udało się zdobyć kilka punktów, ale Słoweńcy wciąż prowadzili 14:10.

Przez chwilę wydawało się, że może dojść do sensacji, bo Słowenia straciła trzy kolejne punkty. Ostatecznie jednak nie wypuściła zwycięstwa i wygrała 15:13. W sobotę reprezentacja Niemiec zmierzy się z kadrą Biało-Czerwonych. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.